LVbet czy STS: Który lepszy?

Zarówno LVbet, jak i STS to czołowe marki na polskim rynku zakładów wzajemnych. Czas dokonać porównania ich propozycji dla graczy.

Bonus powitalny

Pierwszą rzeczą, którą weźmiemy pod lupę będzie bonus powitalny.

LVbet oferuje dla nowych klientów najwyższy bonus powitalny na rynku, który może wynieść aż 1500 PLN. Uzależniony jest jednak od dwóch depozytów. Za pierwszym doładowaniem konta możemy otrzymać do 1000 PLN, a drugie premiowane jest bonusem do 500 PLN. Minimalna kwota doładowania w celu aktywacji bonusu wynosi 50 PLN. Dodatkowe środki przyznawane są poprzez mnożnik kursów. W skrócie ujmując, otrzymamy 1% wniesionego depozytu, z mnożnikiem kursu całkowitego x100 w przypadku pierwszego depozytu i x50 w przypadku drugiego. Kupon obstawiany za środki bonusowe musi posiadać minimum 3 zdarzenia, po minimalnym kursie każdego 1.25 oraz kursie łącznym wynoszącym minimum 2.50.

STS zachęca graczy klasycznym bonusem powitalnym w wysokości 100% depozytu do 1000 PLN. Jego „uwolnienie” odbywa się na przejrzystych zasadach: trzykrotny obrót środkami po minimalnym kursie 1,91. Dodatkowo STS dla swoich klientów przygotował freebet 25 PLN.

Wynik: LVbet – STS 0:1

Uzasadnienie: LVbet oferuje co prawda większy bonus powitalny, ale jego zasady są bardziej skomplikowane. Na plus STS działa także freebet.

Oferta zakładów przedmeczowych i na żywo

W przypadku zakładów przedmeczowych oddzielne opisywanie obu bukmacherów jest zbędne. Zarówno po stronie LVbet, jak i STS znajdziemy najbardziej popularne dyscypliny, jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, czy tenis. Obie firmy nie zapomniały także o sportach walki, e-sporcie, czy własnych sportach wirtualnych. Znajdziemy też nieco egzotyczniejsze kierunki, czy dyscypliny dla „wyszukanego” grona odbiorców.

Identycznie sytuacja ma się w przypadku oferty na zakłady na żywo. Plusem dla STS-u jest fakt, że na jego stronie mamy możliwość śledzenia pokaźnej liczby transmisji wideo, podczas gdy LVbet oferuje jedynie match tracker’a.

Wynik: LVbet – STS 0:1

Uzasadnienie: Oferta obu bukmacherów jest niemalże identyczna. STS zyskuje dzięki transmisjom wideo.

Kursy na zakłady

Jako wyznacznik wzięliśmy najbardziej popularną w Polsce dyscyplinę – piłkę nożną. W przypadku LVbet, jak i STS marża na ten sport wynosi nieco ponad 5%. W innych dyscyplinach bywa, że marże przekraczają 6, czy 7%. Różnica między bukmacherami jest jednak w tej materii tak niewielka, że ciężko wskazać, u kogo lepiej grać. O ile jeden bukmacher ma niższe marże na piłkę nożną (o około 0,05%), to nieco gorzej wypada na tle innych sportów i tak oto „koło” się zamyka.

Wynik: LVBet – STS 1:1

Uzasadnienie: Choć nie są to najniższe marże na rynku bukmacherskim, to w bezpośredniej konfrontacji mamy zdecydowanie remis.

Aplikacja mobilna

W dobie zyskujących coraz większą popularność smartfonów wypada mieć chociażby przyzwoitą aplikację mobilną. Pora przyjrzeć się, jak pod tym względem prezentują się LVbet i STS i Unibet.

W przypadku aplikacji obu firm znajdziemy w nich najważniejsze funkcje, a wśród nich: oferta zakładów, zakłady live, czy szybkie depozyty/wpłaty. Aplikacje dostępne są dla użytkowników z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Na plus bukmachera STS działa fakt, że podobnie, jak w przypadku strony internetowej, tak i za pośrednictwem aplikacji mobilnej mamy możliwość śledzenia transmisji wideo, czego u konkurencji próżno szukać.

Wynik: LVBet – STS 1:1

Uzasadnienie: Obie aplikacje są porównywalne. Rozbudowana funkcjonalność, przyjazny design. Na plus STS-u przemawiają transmisje wideo, ale za to punkcik przyznaliśmy już wyżej. Zatem kolejny remis.

Obsługa klienta

Obie firmy przygotowały dla swoich klientów całodobową obsługę na czacie na żywo. Ponadto pomoc uzyskamy w działach FAQ, formularzach kontaktowych, czy bezpośrednio pod adresem e-mail. Nad wszystkim czuwają wykwalifikowani konsultanci.

Wynik: LVBet – STS 1:1

Uzasadnienie: Pomoc klienta zarówno w LVbet, jak i STS stoi na wysokim poziomie. Remis.

Metody płatności

Po raz kolejny nie ma sensu się rozdrabniać. W przypadku metod płatności obaj bukmacherzy znów spisali się na medal i to w dodatku ten, koloru złotego. Obaj dostarczają swoim klientom całkiem pokaźną gamę możliwości. Wśród dostępnych metod płatności znajdziemy m.in. szybkie transfery, karty kredytowe, e-wallet, BLIK, czy Paysafecard. Co najważniejsze, w obu przypadkach nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat.

Wynik: LVbet – STS 1:1

Uzasadnienie: Kolejny remis, ale i ciężko do czegokolwiek w kwestii depozytów się doczepić: szeroka gama metod, szybkie księgowanie, a także brak opłat to dokładnie to, co powinno cechować solidnych bukmacherów.

PODSUMOWANIE I WYNIK KOŃCOWY

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, obie firmy mają ugruntowaną pozycję na polskim rynku i porównanie ich do siebie nie należy do najłatwiejszych, na co wskazuje chociażby remis w większości porównywanych przez nas kategorii. Przyjrzeliśmy się jednak dokładnie i z wyciągniętych wniosków nasze wskazanie ląduje minimalnie na STS, który na tle konkurencyjnego LVbet wyróżnił się przede wszystkim transmisjami wideo. To spore ułatwienie i gratka dla miłośników obstawiania „na żywo”. W porównaniu obu buków lepszy okazuje się zatem STS, ale i LVbet nie ma się czego wstydzić.

Wynik końcowy: LVbet – STS 4:6
Stawiamy na STS!